Ako byť fit aj bez fitness centra

Návšteva fitness centra môže byť pre mnohých zložitá kvôli času, ale aj kvôli peniazom. Vstup do fitness centra môže byť pomerne drahý, hlavne ak chcete cvičiť pravidelne. Avšak na to, aby ste sa udržali vo forme, nepotrebujete najmodernejšie vybavenie a stroje z komerčných posilňovní. Dá sa to dosiahnuť aj doma, čo vám ušetrí nie len peniaze, ale aj pomerne veľa času.

Základné vybavenie

Jednou z možností je cvičiť iba s vlastnou váhou. Cviky ako kliky alebo drepy pozná každý. Môžete ich kombinovať tak, že 20 minút cvičenia denne vám poskytne výborné cvičenie a pritom nezaberie veľa času. okrem toho je to výborný spôsob, ako zistiť či sa vlastne chcete pustiť do pravidelného cvičenia. Nestojí vás žiadne peniaze, ale ukáže vám svet fitness a cvičenia. Ak sa vám to zapáči, vtedy prichádza rad na nákup vybavenia. Úplným základom by mala byť podložka na cvičenie, ktorú môžete farebne zladiť s vašim interiérom a dostanete ju aj so zľavou.

Myslite na bezpečnosť

Cvičenie doma môže mať tú nevýhodu, že okolo vás je viac vecí, ktoré by vám mohli pri cvičení prekážať. Či už je to nábytok, ktorý môže prekážať fyzicky, alebo veľa vecí, ktoré môžu odpútať vašu pozornosť, mali by ste sa im vyhnúť. Vždy si upravte priestor tak, aby bol čo najbezpečnejší a plne sa sústreďte na cviky. Okrem toho sa zraneniu môžete vyhnúť aj tak, že si kúpite iba kvalitné a overené vybavenie na cvičenie. Vďaka zľavovému kupónu môžete aj ušetriť peknú sumu na jeho nákupe.

Športová výživa

Základom zdravého životného štýlu nie je len cvičenie. Aby vaše telo malo čo najväčší účinok z cvičenia, musíte mu prispôsobiť aj výživu. Keď sa budete pravidelne hýbať, organizmus bude potrebovať dopĺňať viac energie. Tá sa síce dá doplniť bežnými potravinami, ale oveľa jednoduchšie a rýchlejšie pocítite efekt cvičenia vďaka športovej výžive. Doplniť proteíny alebo sacharidy po cvičení je všeobecne odporúčaná rada. Preto neváhajte a choďte využiť svoju Gymbeam zľavu na nákup.

Vďaka cvičeniu doma nebudete musieť každý týždeň míňať peniaze na vstup do fitness centra. Cvičením doma ušetríte aj čas, a pokiaľ budete cvičiť poctivo, dosiahnuté výsledky budú aj tak veľmi podobné.

Foto: pixabay.com

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!