Aké sú základné typy a parametre pri výbere šiltoviek?

Pripravte sa na teplé jarné dni štýlovo! Niekedy nám k štýlovosti a trendy outfitom vystačí pohrať sa s jedným-dvomi doplnkami. Tentoraz sme si na “pretras“ vybrali obľúbené šiltovky, ktoré sú neodmysliteľnou súčasťou aj pánskych šatníkov. Vôbec však nie je také jednoduché nájsť model, čo vám “sadne“. Poradíme vám, ako sa zorientovať v základných druhoch a veľkostiach pri výbere šiltoviek.

Šiltovky sa líšia nielen použitým materiálom pri ich výrobe, ale aj možnosťami zapínania, nastaviteľným obvodom, strihom a konkrétnou veľkosťou. Najčastejšie sa rozlišujú tri základné typy. V súčasnosti je najviac populárnym a obľúbeným kúskom fitted šiltovka. Je to šiltovka, ktorá by mala presne sadnúť na hlavu. Sú väčšinou vyrábané na mieru, no dá sa zažiariť aj s lacnejšou fitted čiapkou. Nemajú klasický nastaviteľný pásik po obvode. Mnohí ich poznajú ako typické šiltovky profesionálnych športovcov.

Veľmi dobre určite poznáte aj šiltovky s remienkom. Je to nastaviteľný pásik na zadnej strane. K regulácii dĺžky sa využíva tzv. pracka. Ide o strapback šiltovku. Najobľúbenejšou klasikou u mladších, ale aj tých skôr narodených je šiltovka s plastovým dierkovaným pásikom pre reguláciu po obvode. Nesie názov snapback šiltovka. Vybrať si z niekoľkých druhov a zaujímavých strihov ten, ktorý sa vášmu štýlu najviac podobá, je na vlastnom rozhodnutí. Pri veľkostných tabuľkách to už nie je také jednoduché.

Tam sú isté rozdiely aj medzi jednotlivými značkami. Vo všeobecnosti je však dĺžka po obvode u snapback a strapback čiapkach 58 – 59 cm. Fitted šiltovky majú svoj pevný obvod stanovený v rozmedzí 59 až 61 cm.

Rôzny strih, rôzne typy šiltoviek!

Ak sa venujeme druhom pánskych šiltoviek podľa rozličného strihu, treba vychádzať z klasického šesťpanelového variantu. Vnútro takých šiltoviek je väčšinou pevné, vystužené, takže by vám mali aj výborne sadnúť. Jeho variantov sú A-frame šiltovky. Tie majú vpredu nie dva, ale len jeden panel. Vyberte si tú svoju šiltovku ešte dnes! K jari a letným dňom jednoznačne patria.

Foto: pixabay.com

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!