Ostatné články

Aj panelák môže byť miestom pre audiofilov

Panelák je super miesto na život, keď nemáte hlučných susedov. Alebo susedov vôbec, pretože cez tenučké steny počujete aj suseda o dve poschodia nižšie, ako klepe rezne. Alebo, keď klepe na stenu vám, aby ste stíšili vašu audiosúpravu, keď si na plné pecky pustíte elektrické gitary, mocné bicie a hromový hlas Lemmyho z Motorhead. Aj preto, ak ste audiofil a milujete počúvať hudbu nahlas, v paneláku len ťažko uspokojíte túžbu po kvalitnej produkcii bez toho, aby ste si rozhádali väčšinu susedov. Existuje však jeden spôsob, ktorý vám s tým pomôže.

electric-guitar-566096_640

Odhlučnenie bytu

Odhlučnenie domácnosti je povinnosťou každého audiofila, ktorý býva v byte. Prečo? Pretože kvalitne spravené odhlučnenie bytu dokáže znížiť hluk až o 80 %. Nielen smerom od vás, ale aj smerom ku vám, takže ak máte problémy so susedmi aj vy a ešte sa necítite, že by ste mali sedieť vo väzení, odhlučnenie je spôsobom, ako si udržať slobodu. Na výber máte zvukovú izoláciu kontaktným alebo bezkontaktným systémom. Aký je medzi nimi rozdiel?

Bezkontaktná zvuková izolácia

V prvom rade sa musíte pripraviť na to, že bezkontaktná izolácia je náročnejšia na priestor. No viac ako 10 cm z vášho priestoru by vám zobrať nemala. Práve tento spôsob odhlučnenia vám pomôže znížiť hluk až o 80 %. A prečo sa volá bezkontaktná? Lebo medzi odhlučnením a stenou sa ešte necháva vzduchová bublina, ktorá slúži ako ďalšia izolácia. Najčastejšie sa na odhlučnenie používajú izolačné dosky wolf, gecon či InsulWood v kombinácii s rôznymi penami a špeciálnymi kobercami.

Kontaktná zvuková izolácia

Kontaktová izolácia je menej náročná na priestor, spoločnosť Potichu.sk ponúka tento spôsob odhlučnenia od 2 – 4,7 cm. Záleží od toho, aké materiály sa rozhodnete použiť. Izolácia je pokladaná priamo na stenu, takže jej účinnosť je o niečo slabšia, dokáže vás však zbaviť bežného hluku od susedov. Chcete sa dozvedieť o odhlučnení domácnosti viac? Navštívte Potichu.sk.

Foto: pixabay.com