Aj muži starnú a trápia ich vrásky na tvári

Dnes sa dá kúpiť naozaj všetko. Dostupná je aj špeciálna kozmetika pre mužov so zameraním na každý estetický alebo už skôr zdravotný problém. Dôležitá je predovšetkým prevencia a pravidelná starostlivosť o pokožku celého tela. Aj pre mužov znamená vitalita a krása tela veľmi veľa. Udržiavajte preto svoju pleť vyživovanú a vláčnu. Len tak najlepšie predídete, respektíve spomalíte procesy starnutia.

Nechceme vám dávať žiadne zbytočné ilúzie. Aj pri tej najlepšej genetike a zdravom životnom štýle sa prvé vrásky objavia. Tento proces sa však dá efektívne potláčať, čím sa vrásky nebudú prehlbovať a pleť ešte viac strácať na pevnosti. Prečo práve špeciálna kozmetika je jednou z perfektných možností, ako prinavrátiť mužskej pleti stratenú vitalitu a mladosť?

Muži sa od žien odlišujú takmer vo všetkom. Výnimkou nie je ani zdravie mužskej pleti a jej celkové špecifiká. Muži vraj starnú neskôr a pomalšie ako ženy. Pravda, aj lož zároveň. Pokožka u mužov je výnimočná tým, že je oveľa hutnejšia a pevnejšia. To úzko súvisí aj s vyššou produkciou hormónu testosterónu, než je to u žien.

V dôsledku toho majú muži hrubšie ochlpenie, bradu a fúzy. Tak je ich pleť viac chránená pred škodlivými vplyvmi z prostredia. Ochlpenie pohlcuje isté percento UV lúčov a rôznych nečistôt. Takto chránená pokožka dokáže produkovať viac kolagénu, ktorý ju spevňuje a hĺbkovo hydratuje.

Do istej miery by sa tým dalo vysvetliť, prečo pleť u mužov po tridsiatke je stále zdravšia než u žien. Nech už je to akokoľvek, faktom stále zostáva, že prvé vrásky sa u oboch pohlaviach vyskytujú približne po 30 – 35. veku života. Je to tým, že v strednom veku hladina testosterónu, kolagénu a produkcia hyalurónu začne klesať. Príznaky starnutia sú na pokožke odrazu oveľa viditeľnejšie aj u mužov.

Čo s tým? Hlavne sa nezanedbávať!

Príznakmi starnutia pokožky sú nielen vrásky, ale aj pigmentové škvrny a ochabnutá pokožka v okolí úst, brady a citlivej oblasti okolo očí. Všetky tieto problémy majú viacerých spoločných menovateľov. Výživné pleťové séra proti vráskam sa musia svojím zložením maximálne prispôsobiť každému typu pleti.

Výnimkou nie je ani typicky drsná pleť po akné. Tú treba najprv účinne revitalizovať a odstrániť všetky odumreté bunky kože. Takéto kozmetické prípravky sú obohatené o komplex vitamínov A a E. Pleť oživujú, no predovšetkým pôsobia antibakteriálne. Najčastejšie sa tieto prípravky aplikujú pomocou ampuliek, aby sa vstrebali priamo tam, kde je to nevyhnutné. Celý komplex v prevencii proti vráskam dopĺňa kyselina hyalurónová a glykoleol pre intenzívnejšiu výživu pleti.

Foto: pixabay.com

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!