5 dôvodov, prečo by vo vašej domácnosti nemal chýbať pes

Tri písmená, no v nich ukrytého tak veľa. Malé stvorenia s veľkými srdcami, múdrosťou a láskou. Pes. Pre niekoho obyčajné zviera no pre nás ,psíčkárov, neoddeliteľní členovia rodiny. Dokážu dať tak veľa ,no pritom berú tak málo. Večer po ťažkom dni sa k vám pritúlia a pokojne na vás zaspia. Keď ste smutný, dokážu vašu náladu pozdvihnúť o 100 percent. Aj keď je to veľký záväzok, nikdy toho rozhodnutia nebudete ľutovať!

Ak ešte stále váhate ,či ísť do útulku a adoptovať alebo kúpiť malého chlpáčika, zhromaždili sme pre vás 5 dôvodov, ktoré vás určite presvedčia, že nič nenahradí verného psieho kamaráta po vašom boku.

Pes ako terapeut

Psia terapia, takzvaná canisterapia, je veľmi prospešná a účinná pre ľudí postihnutých určitou mentálnou alebo telesnou chorobou, ľudí so psychickými ťažkosťami a veteránov. Psi majú jedinečnú schopnosť zbavovať strachu, liečiť fóbie, uvoľňovať a upokojovať, zlepšiť jemnú motoriku a uvoľniť svalový tonus. Okrem toho pomáhajú bojovať s depresiou, chorobou 21. storočia, a taktiež prítomnosť psa redukuje stres. To dokazuje, že psík je vhodný naozaj pre všetkých!

Okrem lásky ktorú vám dajú, sú dobrí aj pre vaše srdce

Áno, večer pod dekou s vaším štvornohým miláčikom vás môže zahriať pri srdci. No výskum Americkej Srdcovej Asociácie naozaj dokázal ,že ak máte v domácnosti psa, znižujete tým výskyt kardiovaskulárnych chorôb u vás a u všetkých členov domácnosti. Takže ,čo tak spojiť príjemné s užitočným a zadovážiť si psíka, ktorého prijmete s otvoreným srdcom, a on sa vám zato odvďačí?

Pes ako osobný tréner

Nikto predsa neodmietne prosíkajúci pohľad a nikto nedokáže prehliadnuť tú radosť, keď sa konečne postavíte zo sedačky a vezmete svojho psa niekam na prechádzku alebo beh. Prieskumy hovoria, že majitelia psov sú o 34 % viac motivovaní k pohybu ako „nepsíčkari“. Takže už žiadne pochybné diéty, toto je nové riešene!

Môžu vám pomôcť skoncovať s fajčením

Už vás nebaví v zime chodiť na balkón len kvôli cigaretovému zlozvyku ,no neviete, ako s tým navždy prestať? Nový štvornohý spolubývajúci by mohol vyriešiť váš problém! Jedna zo zahraničných štúdií potvrdila, že po tom ,ako si fajčiari vytvoria hlboký vzťah so svojim psom a neskôr sa dozvedia , ako zvieratám škodí cigaretový dym, 28% sa rozhodne prestať.

Zázračný psí čuch

Vedeli ste, že psi majú milión krát silnejší čuchový aparát ako my ľudia? (Teraz si predstavte, ako im musí voňať slanina.) Vycvičení psi dokážu lokalizovať bombu či nájsť drogy ,no veľmi málo ľudí vie, že dokážu vycítiť, čo sa odohráva v našich telách. Prehlbovaním a trénovaním tejto zázračnej vlastnosti môže pes odhaliť známky rakoviny v našom dychu a taktiež aj v moči.

A čo si myslíte teraz? Nie je to presne tá pravá chvíľa zobrať psíka z útulku? Dáte tým psíkovi šancu na kvalitný život a on váš byt či dom naplní láskou, radosťou a verte či nie, už nikdy nebudete mat pocit, že ste samy. Oni totiž budú celý svoj život verne po vašom boku ,nech sa deje čokoľvek.

Foto: pixabay.com

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!