Sťahovanie do mobilu zadarmo: Zvonenia, pozadia, témy, animácie, šetriče na mobil

Žijeme v modernej, digitálnej dobe, kde má každý mobil. Niekto ho využíva výlučne na telefonovanie, ako naši dôchodcovia, iní ho berú ako prenosný prostriedok zábavy. Dnes do mobilu dokážete dostať takmer čokoľvek. Vďaka GPS sa nestratíte, vďaka veľkému displeju si môžete pozrieť aj film a v neposlednom rade, vďaka internetu sa pohodlne dostanete na sociálnu sieť. Mobil sa tak stal studnicou nekonečných možností a vďaka internetu svoj potenciál využíva naplno.

Mnohé stránky ponúkajú na stiahnutie zadarmo obrázky, animácie, témy, zvonenia, šetriče aj hry na mobilné telefóny. Tieto stránky sú určené práve pre tých nadšencov, ktorí svoj mobil každý deň obliekajú do nového šatu a neznesú, ak majú rovnaké pozadie, zvonenie či tému viac ako 2 dni. Každý, kto si do mobilu niečo stiahne ukazuje, že chce využiť všetky možnosti, ktoré mu mobil ponúka a to, že ho využíva často a aj za účelom zábavy.

Najčastejšie to prebieha prostredníctvom technológie WAP, ktorú už teraz podporuje väčšina mobilných telefónov. WAP je vlastne niečo, ako zjednodušená verzia webového prehliadača. Sťahovanie je obvykle zadarmo, platíte len svojmu operátorovi za využitie WAP služby.

Najdostupnejšie a asi aj najsťahovanejšie sú už tradične obrázky a wallpapery. Tie sú v ponuke pre asi každý mobil s farebným displejom. Výber je prakticky nekonečný a tak si každý príde na svoje.

Ten, kto už má na pozadí mobilu obrázok podľa svojej chuti, sa sústredí ďalej na to, aby na seba upozornil moderným alebo originálnym zvonením. Momentálne sú najsťahovanejšie a najpopulárnejšie zvonenia najmä refrény pesničiek známych autorov. Svojich priaznivcov ale majú aj rozličné smiešne zvuky alebo klasický „starý telefón“.

Jednoznačne obľúbené a vyhľadávané sú momentálne aj hry alebo aplikácie. Novšie mobily, so širokými displejmi umožňujú naozaj pohodlnú zábavu. Najmä vlastníci populárneho iphonu majú neobmedzené možnosti a tak často iphone pripomína skôr hraciu konzolu ako telefón. Cez iTunes si môžu za poplatok stiahnuť množstvo aplikácií a hier.

Mobil sa postupne stal akýmsi malým počítačom so všestranným použitím. Užívatelia tam chcú mať všetko a podľa toho aj vyzerá ponuka komponentov na stiahnutie.

Foto na titulke: Flickr.com

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 999 € a sledujte TV prenosy zadarmo!