Sedačka ako základ domova, s ktorým ožije každý interiér

Každá jedna miestnosť v dome má svoje špecifické čaro a kúzlo. V niektorých prípadoch si ale nevieme vybrať doplnky, ktoré nám jeho využitie a pohodlie vedia ešte zväčšiť. Sedacia súprava je ale srdcom domova, ktorý by bez nej nemohol plnohodnotne fungovať. Presvedčte sa.

Detaily, ktoré si treba premyslieť

Pohovka dlho slúžila nielen ako nábytok, ale ako ergonomický a praktický kus nábytku. Vďaka nemu ste vy a vaši hostia výhodne umiestnení pri konferenčnom stole, kde sa vždy vedú tie najzaujímavejšie debaty.

Aby ale celá štruktúra mala výraznejší vzhľad a dlhšiu životnosť, je potrebné určiť pri nákupe, aké funkcie bude vykonávať, a aký typ čalúnenia a výplne by mala mať. Potom je to samozrejme aj jej tvar. Vo väčších izbách si môžete dovoliť sedačku v tvare U a do menších priestorov zasa umiestniť rohovú.

Farebnosť

Farby sú v našom živote rovnako dôležité ako samotné svetlo a jeho tieň alebo intenzita. Ovplyvňujú naše emócie a náladu. Rovnako tak by to malo byť aj pri výbere správnej sedačky, ktorá by mala ladiť s konkrétnym interiérom, v ktorom môže byť aj originálny zrubový profil.

Aby vám sedačka vynikla, nemala by byť farba steny totožná s jej poťahovým materiálom. Mali by ste zvoliť kontrast. Pri bielej stene je to jednoduchšie. Pokiaľ máte ale luxusný tatranský obklad, vyberajte skôr tmavšie modely a možno ideálna by bola koža.

Typ sedačky

Ak vyžadujete od sedacej súpravy len pohostenie v podobe posedenia, nepotrebujete žiadne špeciálne konštrukcie. Pre návštevy, ktoré by mali na ňom prespať však musíte zvoliť rozkladaciu sedačku a ideálne v kombinácii s úložným priestorom. Tu si dávajte pozor na zhotovenie a pevnosť konštrukcie, aby sa časom neuvoľnila a nepôsobila tak labilne a lacno.

Ak si dáte na týchto detailoch záležať, bude obývacia izba so sedačkou pre vás tým najlepším riešením, ktoré ste si mohli vybrať.

Foto: pixabay.com

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!