Rohože patria takmer do každej prevádzky. Aké vybrať?

Kvalitná čistiaca rohož alebo protišmykový koberec môže ušetriť celú radu starostí. Zachytí až 90% nečistôt z vonku a postarajú sa o čisté podlahy vo všetkých priestoroch ale aj o bezpečnejšiu prácu. Na trhu nájdete rôzne druhy rohoží a je len na vás, ktorú si podľa ich vlastností vyberiete.

Vstupné rohože majú okrem praktickej funkcie aj estetický údel. Sú totiž tým prvým, čo vaše návštevy, klienti alebo zamestnanci zbadajú. Majú tak vplyv na prvý dojem, ktorý si ľudia z vašej firmy odnesú. Zvoľte takú vstupnú rohož, ktorá dobre poslúži a naviac zapadne do miestnosti a podtrhne dizajn interiéru.

Akú rohož si zaobstarať?

Vyberať môžete z rady vstupných rohoží, kobercov alebo priemyselných gumových rohoží. Sami sa pozrite na výhody a nevýhody rôznych typov.

Štandardná rohož

Klasická nylonová alebo bavlnená vstupná rohož, ktorú každý pozná zo svojho domova, firmy, hotelu alebo iných objektov, zachytia väčšinu nečistôt, ktoré prinesiete na topánkach. Do interiéru sa tak nedostane žiadny piesok alebo blato. Tak isto si môžete utrieť mokré topánky do rohože a čiastočne podrážku vysušiť. Vďaka pryžovému rubu sa drží rohož pred dvere na svojom mieste. Guma zvyšuje bezpečnosť všetkých ktorý o rohož otierajú nečistoty z bôt ale aj tých ktorý po vstupnej čistiacej rohoži len prechádzajú.

Dizajnové a reklamné rohože

Logo nemusíte mať len na perách alebo kľúčenkách. Ale aj na rohožiach. Pokiaľ vám záleží na funkčnosti rohože a takisto na jej vzhľade, vyberte si dizajnovú rohož na mieru. Nemusí mať len štvorcový alebo obdĺžnikový tvar. Každú prichádzajúcu návštevu zaujmete aj guľatou rohožou s vašim vlastným motívom. Môžete si vybrať taký vzor, ktorý najviac ladí so zbytkom miestnosti, a dotvoriť tak celkový vzhľad priestoru.

Ergonomické gumové rohože

Dlhá práca v stoji môže spôsobovať bolesti chrbta a kĺbov. Kvalitné high-tech ergonomické rohože zvyšujú nielen pohodlie, ale tiež bezpečnosť v pracovných priestoroch. Predovšetkým tam, kde sa zamestnanci len málo pohybujú. Umiestnite tieto priemyselné rohože za pulty alebo za prepážky a zvýšte tak pohodlie svojich zamestnancov pri práci. Gumové rohože totiž znižujú napätie v chrbte a kĺboch a zjemňujú dopady nôh na zem. Spoločne s pohodlím sa tak zlepší aj nálada zamestnancov a zvýši sa pracovná efektivita.

Výhody prenájmu rohoží

Prenájom rohoží alebo protišmykových kobercov prináša radu výhod. Správne nastavená služba prenájmu a čistenia rohoží dokáže skrátiť aj dobu potrebnú k jej vyčisteniu. Dbajte na upravené prostredie vstupu do vašej firmy, a taktiež na čistotu rohoží. Vďaka službám prenájmu vstupných rohoží a čistiacich zón sa môžete spoľahnúť na reprezentatívne vstupné priestory, ktoré každého návštevníka zaujmú.

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!