Ostatné články

Projekty bungalovov: Viete, prečo sú také obľúbené?

Plánujete si postaviť rodinný dom a neviete, či ísť cestou väčšej zastavanej plochy v podobe bungalovu alebo sa spoľahnúť na poschodový dom a získať užitočný úložný priestor na ďalšom poschodí? Pozrime sa bližšie na projekty bungalovov, ktoré sa v priebehu posledných rokov úspešne zaradili medzi najobľúbenejšie typy rodinných domov. Prečo je tomu tak?

Čo ponúkajú projekty bungalovov?

Za pomenovaním bungalov sa skrýva taký dom, ktorý sa v podstate celý rozkladá na prízemí. Všetky jeho miestnosti sú nejakým spôsobom prepojené, vďaka čomu si majitelia môžu usporiadať celý dom presne podľa svojich želaní. Takéto bývanie ponúka aj viacčlennej rodine tráviť spolu oveľa viac času, ako keby sa jej členovia skrývali po viacerých poschodiach domu.

Projekty bungalovov už v súčasnosti môžu mať akýkoľvek typ strechy, či už pultovú, plochú alebo sedlovú. V prípade sedlovej strechy je možné potom vzniknutý priestor použiť na uskladnenie nepotrebných vecí.

Bez obmedzení a rýchlo

Pre staršie osoby alebo osoby so zdravotným obmedzením sú projekty bungalovov v podstate jasnou voľbou. Predsa len bezbariérový pohyb po celom dome je na nezaplatenie. Absenciu schodov ocenia aj rodiny s malými deťmi, ktoré sa učia chodiť a pri nezabezpečení schodov by si mohli ublížiť.

Ďalším neoddeliteľným pozitívom bungalovu je rýchlosť výstavby, ktorá sa s murovaným poschodovým domom nedá ani porovnať. V prípade murovanej stavby sa celá realizácia môže natiahnuť aj na rok či dva, pritom realizácia bungalovu na kľúč je ukončená aj v priebehu troch mesiacov.

Spoznajte aj mínusy

Bungalovy však majú pri svojej realizácii aj niekoľko nevýhod. Azda tou najväčšou je potreba veľkého pozemku, keďže je celý realizovaný na ploche prízemia. Pozemok by tiež mal byť v podstate rovinatý, aby stavba mohla prebehnúť podľa plánov.

Foto: Bigstockphoto