Pozor na hazard! Nemusí ísť vždy len o zábavu.

Prípady gamblerov a ľudí závislých na hazardných hrách určite nájdeme aj vo svojom okolí. Hazard je extrémne nebezpečný a prekvapujúco návykový.

Začína to nevinne

Rovnako ako pri návykových látkach, je aj vstup do sveta hazardu pomerne nevinný. Každý to chce skúsiť a zažiť adrenalín či napätie pri čakaní na výhru. Tento pocit je z neznámych dôvodov veľmi príjemný a ešte príjemnejšia je vidina možnej výhry. Tá ženie dopredu každého závislého hráča bez ohľadu na jeho finančnú či životnú situáciu. Svoj podiel na tom samozrejme nesú aj herne.

V dobe internetového stávkovania a online kasín je situácia ešte nebezpečnejšia. Potenciálnych hazardérov stávkové kancelárie zlákajú na bonus, ktorý získajú registráciou a vložením finančných prostriedkov na účet. Rovnako nebezpečná je aj ponuka hracích automatov zdarma. Postihnutí hráči sa následne môžu dostať do veľkých problémov. Ako mnohí vedia, hazard ide do peňazí a v istých štádiách závislosti nemá takýto človek problém predať vlastný majetok či vykonávať trestnú činnosť.

Väčšine nebezpečenstvo nehrozí

Aby sme nerobili zbytočnú paniku, drvivá väčšina občasných stávkarov hazardu nepodľahne a dokáže ho kontrolovať v udržateľnej miere. Upozorňujeme však na možné riziká. Najmä v súvislosti so stávkovaním mladistvých osôb, ktoré sa v dnešnej dobe hrania cez internet môžu dostať k hazardu pomerne jednoducho. Aj keď v súčasnosti platí pomerne silné obmedzenie internetových hazardných hier na našom území, legislatíva sa má v najbližšom období znovu zmeniť a má priniesť pre stávkové kancelárie či online kasína viac podnikateľských možností. Je teda otázne, aký dopad to bude mať práve na spomínanú problematiku.

Foto: pixabay.com

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!