Plážový outfit na úrovni

Máte už vybratú tohtoročnú dovolenku? Po rezervovaní letnej dovolenky väčšinou už nastupuje ten moment, kedy sa začínate tešiť a už sa vidíte na pláži, ležíte na lehátku, užívate si slnko, teplo a najlepšie s pivom v ruke. Nemyslíte pri tom na nič. To sme však preskočili tú časť, kedy sa na dovolenku do zahraničia balíte.

Aké veci by ste si na dovolenku mali zaručene zobrať a čo radšej nechajte doma, nech vám zbytočne nezaberá miesto?

Samozrejme, dôležité je spomenúť to, že je rozdiel, či sa chystáte na dovolenku na sever Balkánu, kde je pomerne veľká pravdepodobnosť dažďa, alebo mierite do Indonézie v strede letnej sezóny, kde nezaprší aj niekoľko týždňov a teploty i vlhkosť vzduchu sú vysoké. Nie je na škodu mať vždy jedno tričko s dlhým rukávom, najlepšie ľahkú košeľu a dlhé nohavice. Tie sa vám zídu aj počas stolovania v reštaurácii, kde by ste podľa etikety nemali chodiť v kraťasoch. Zoberte si so sebou aj jedny uzavreté topánky, v žabkách to nie je úplne ono.

Príprava je základ

V hotelových komplexoch zvyknú mať nastavenú príliš silnú klimatizáciu. Keď sa presúvate z vonku do interiéru, môže to byť rozdiel pokojne aj dvadsať stupňov. Preto majte niečo na prehodenie cez seba, keď idete do izby či reštaurácie.

Plavky by ste mali zo soli pravidelne oprať, preto majte so sebou minimálne dvoje a pre lepšie opálenie si zvoľte pokojne aj kratšie kraťasové. Ako sa spozná štýlový muž na pláži? So skvelou značkovou šiltovkou. Nezabudnite si jednu pribaliť. Pre štýl a pre ochranu hlavy, a to najmä ak máte krátke vlasy.

Plánujete výlety do púšte, pralesa či do hôr. Majte tieto zájazdy naplánované vopred alebo aspoň premyslené a podľa toho sa aj pripravte. Ťažko sa vám bude zháňať kvalitná obuv či šatky na hlavu v hotelovom komplexe ďaleko od centra mesta.

Foto: pixabay.com

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!