Pánske flanelové košele sú nesmrteľné. Máte jednu aj vy?

Nikto nevie, aký presne má flanel pôvod, no hovorí sa, že sa zrodil v britskom Walese už v 16. storočí. Jeho prednosti ocenia všetci páni, ktorí si potrpia na pohodlie a neformálnosť. Patríte k priaznivcom flanelových košieľ aj vy?

Flanel

Flanel je tkanina rôznej jemnosti upravená česaním na jednej i oboch stranách. V preklade to znamená, že ide o jednu z najpohodlnejších textílií. Zároveň patrí k tomu najteplejšiemu, čo dokáže zahriať v nepriaznivom počasí a dáva pocit voľnosti počas náročného pracovného dňa alebo na túre.

Prečo je taký pohodlný?

Ak už vlastníte pánske flanelové košele alebo iné kúsky z tohto skvelého materiálu, určite viete, že medzi hlavné prednosti flanelu patrí tepelná izolácia, mäkkosť, vzdušnosť a zároveň ľahkosť. Zo svojich schopností nestratil  nič ani vtedy, keď ho v Nemecku začali vyrábať z vlákien lesnej borovice. Do povedomia verejnosti sa dokonca dostal už aj bambusový flanel.

Flanelky na hviezdach

Tí, čo vyznávajú klasiku, zrejme vedia že pánske flanelové košele sa stali absolútnym fenoménom. Najmä v roku 1990, kedy ich preslávili niektorí členovia slávnych hudobných kapiel hrajúcich rock. Veď aj Kurt Cobain vedel, že takéto pohodlné a pot absorbujúce pánske flanelové košele majú zmysel.

Nesmrteľný materiál

Flanelu sa nedá odoprieť ani fakt, že je naozaj rôzne využiteľný. Môže sa použiť na výrobu formálneho aj neformálneho oblečenia. K flanelu nepochybne patrí aj kockovaný vzor, čo pri košeliach nie je na škodu. Dá sa skvelo kombinovať s bielym tričkom. Takže ak ste to ešte nevyskúšali, nečakajte a objavte čaro vrstvenia oblečenia. V obchodoch nájdete i lacnejšie košele, no za kvalitu sa určite oplatí priplatiť si. To, čo od košele dostanete naspäť, je jednoducho na nezaplatenie. Flanelové košele za skvelé ceny nájdete v e-shope Bolf.sk.

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!