Ostatné články

Osobný život na internete

na počítačiProfil na facebooku, pravidelné príspevky na twitteri, video blogy na youtube, fotky každodenného života na instagrame. Tieto všetky sociálne siete sa stali súčasťou našich životov. Či chceme, či nie, sociálne siete nám vstupujú do vzťahov, aktivít, bežného fungovania počas dňa. Nemať profil na sociálnej siete môže znamenať stratu starých kontaktov, prerušenie udržiavania komunikácie s ľuďmi v zahraničí či prehliadnutie životných míľnikov vašich priateľov a známych. Bohužiaľ, doba je rýchla a zdieľanie dôležitých situácii na internetových profiloch pomôže rozšíriť informáciu medzi viacerých priateľov v priebehu niekoľkých minút. Je však dobré zverejňovať všetko, čo sa vo vašom osobnom živote deje, na internete?

Vezmite si napríklad také zverejňovanie fotografií. S partnerkou, dieťaťom, rodinou, priateľmi, seba samých. Kdekoľvek sa nachádzate, urobíte pár záberov, upravíte a tie najlepšie zverejníte. Na jednej strane, ak to s množstvom preháňate, ľudia si o vás začnú myslieť, že sa len chvastáte, milujete sa a chcete sa chváliť doslova všetkým, čo robíte od rána do večera. Ak však nemáte šancu byť v dennodennom kontakte so všetkými priateľmi, no ich zaujíma, čo robíte, pár fotografií a aktualizácií vašich noviniek v živote nie je na škodu. Ak máte zaujímavý život, ľudia sa pýtajú a je únavné každému písať to isté.

Dávajte si dobrý pozor, aby ste nezverejňovali príliš osobné fotografie, ktoré by mali zostať len pre váš osobný úžitok a nemali by byť na očiach ostatným. Niektorí ľudia majú zážitky, o ktoré je cenné sa podeliť, pretože sú nevšedné. Nie je nič zlé na tom, ak píšete osobný blog a zdieľate ho. Kto chce, prečíta si, kto nemá záujem, na odkaz neklikne. Ak však zdieľate svoju jednu „selfie“ za druhou, ktoré nemajú hlbšiu pointu a len milujete zverejňovať fotky samého seba, zrejme len vzbudíte presne opačný dojem, ako ste plánovali. Radšej zdieľajte zaujímavé momenty zo svojho života, skvelé články s dobrými ideami či dobrú hudbu.

Foto: pixmac.sk, Sebastiaan ter Burg – flickr