Zdravie

Obdobie chrípok útočí

Na príchod jari sa už všetci tešia, pretože mrazy, nostalgia a tmavé počasie bude nahradené slnkom, teplom a pozitívnou energiou. Avšak, prelom zimy a jari, presne ako prechod z jesene do zimy, je obdobím, kedy sme najviac náchylní na choroby. Náš organizmus je oslabený a výkyvy teplôt tomu nepomáhajú. Telo sa chorobou prirodzene bráni a dáva vám najavo, že potrebuje pokoj, oddych a dovolenku od vonkajšieho svete.

Riskujeme priveľa

Čo robíte v prípade, keď vám dáva telo takéto náznaky, že niečo nie je v poriadku a bráni sa? Je až alarmujúce, koľko ľudí by na túto otázku odpovedalo, že pokračujú v bežných aktivitách, chodia aj naďalej do práce a čakajú, kým tento nepríjemný stav prejde. Zarážajúce je to najmä pri chrípkových stavoch, pretože je úplne známym faktom, že nevyležané a takzvané prechodené chrípky majú nepriaznivý vplyv na srdce a môžu skončiť v tých najťažších prípadoch až fatálne. Naozaj vám pár dní v práci za to stojí?

Liečte sa kvalitne

Náš organizmus sa vo veľkom počte prípadov bráni zvýšenou telesnou teplotou, nádchou či celkovou nevoľnosťou a oslabením tela. Tieto príznaky by vás mali zastaviť a okamžite by ste ich mali riešiť z pohodlia domova. Veď čím rýchlejšie sa vyliečite, tým skôr budete môcť pokračovať vo svojom režime a tým skôr vám bude lepšie. Naozaj nepodceňujte nápovedy, ktoré vám telo dáva. Dodajte mu zvýšený príjem vitamínov, tekutín a spánku. Potrebuje to. Nemusíte brať lieky pri prvých príznakoch choroby, telo sa vie vysporiadať s bacilmi aj samo, pomôžte mu prírodne, nie chemicky.

V chrípkových obdobiach sa vyhýbajte davom ľudí. Ak ste zdravý, tak aby ste neochoreli a ak ste už v štádiu choroby, tak aby ste nenakazili všetkých okolo vás. Toto obdobie trvá maximálne mesiac, kým sa minimálne počasie neumúdri a nebudú vonku skoky v počasí a teplotách.

Foto: pixabay.com