Ideálna podlaha do vášho nového alebo zrekonštruovaného bytu

Kúpa bytu je zodpovedná vec, ktorú si treba dobre a dopredu premyslieť. Je síce pravda, že v dôsledku aktuálne sa meniacich podmienok pre hypotéky a jej inak nastavené pravidlá, to môže byť už náročnejšie, ale nie je to koniec sveta. Oveľa dôležitejšie ako financie sú niekedy vlastnosti samotného bytu, pretože tie budú ovplyvňovať vaše pohodlie na niekoľko rokov potom. Preto nepodceňte žiadne detaily, ako ani výber správnej podlahy.

Neexistuje žiadna jednoznačná odpoveď na otázku, ktorú podlahu je pri kúpe bytu najlepšie vybrať, tradičné drevo alebo laminát? Všetky tieto materiály majú svoje výhody aj nevýhody a občas budete musieť možno niektoré detaily zamaskovať kvalitným tesniacim tmelom. No jedna z podlahových krytín sa práve pre bývanie v byte ukazuje ako lepši variant.

Dokonalý laminát

Ak si myslíte, že je to druhá trieda a nižšia kvalita, opak je pravdou. Veď len z 95 % je moderná laminátová podlaha drevovláknitou doskou, ktorá je charakteristická svojou vysokou pevnosťou, odolnosťou a ďalšími dobrými vlastnosťami, s ktorými vás samozrejme zoznámime.

Proces a jednoduchý postup položenia

Ako sme si už hovorili, kvalitný laminát takmer úplne pozostáva z prírodných materiálov, stlačeného dreva, prírodných olejov a živíc a má dokonalý dizajn. Jednoduchosť inštalácie je spôsobená konštrukciou panelov vo forme zámku. Takéto položenie podlahy zvládnete aj bez odbornej pomoci a profesionálneho dozoru. Samozrejme, že pred položením urobíte dobre, ak bude základný povrch dokonale pripravený a rovný, v čom vám môže pomôcť zasa dobrá škárovacia hmota, samotné položenie je už ale hračka.

Výhody univerzálneho laminátu, ktoré môžete využiť v prospech lepšieho bývania vo vašom byte

Okrem vyššie spomínaného, výhody tejto podlahovej krytiny zahŕňajú aj ďalšie nasledovné fakty:

  • odolnosť proti oderu;
  • odolnosť voči drveniu a tlaku;
  • nárazová pevnosť;
  • odolnosť voči chemikáliám a ultrafialovému žiareniu;
  • odolnosť voči tepelným účinkom, nehorľavosť;
  • jednoduchosť inštalácie a ďalšej údržby;
  • ekologická kompatibilita a tepelná vodivosť;
  • veľký výber textúr a dizajnu;
  • možnosť nahradenia opotrebovaných segmentov;
  • relatívne nízka cena.

Takže laminátové podlahy sú moderným rozpočtovým variantom podlahovej krytiny, ktorý má vysoko cenené vlastnosti trvanlivosti a stability voči rôznym vonkajším vplyvom. Veľký výber textúr a farebných možností vám navyše poskytne príležitosť zosobniť dizajn vášho bytu a iného priestoru a jednoduchá inštalácia vám umožní mať osobnú účasť na celom tomto procese.

Foto: pixabay.com

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!