Herné počítače: Porovnanie s klasickými počítačmi

Ste fanúšik počítačových hier? Či už hráte často alebo len občas, bez herného počítača sa nezaobídete. Ako ale rozlíšiť klasický a herný počítač? Vo väčšine prípadov je rozdiel vidno už po vizuálnej stránke. Ako sa ale odlišujú po technickej stránke?

Zdroj: Bigstock.com

Aké parametre by mal mať herný počítač oproti klasickému?

Základom herného počítača je kvalitná a výkonná grafická karta. Isto si nechcete znepríjemňovať zážitok z hrania hier obrazom, ktorý seká. Grafická karta by mala mať aspoň 2 GB operačnú pamäť.

Ďalším, nemenej dôležitým prvkom je procesor. Rýchly procesor je výborná voľba. Na hranie najnovších hier treba aspoň 4-jadrový procesor.

Pri výbere herného počítača by ste sa mali zamerať na také, ktoré majú kapacitu operačnej pamäte minimálne 8 GB, najlepšie však 12 GB RAM a viac.

Samozrejme nesmie chýbať kvalitná základná doska. V tomto prípade sa oplatí priplatiť si, pretože lepšia základná doska má dlhšiu životnosť.

Pevný disk ukladá súbory dlhodobo, a teda v prípade herných počítačov sa vám hodí väčšia kapacita. Hodnota HDD by sa mala pohybovať aspoň 500 GB, najlepšie medzi 1 až 2 TB.

Nezabúdajte aj na rýchly disk SSD, ktorý vyniká svojou vysokou rýchlosťou prenosu a načítania dát. A kvalitné chladenie, pretože výkonné počítače svojou činnosťou vytvárajú teplo, ktoré treba odviesť, aby sa PC neprehrial.

Všetky tieto vlastnosti vám zabezpečia plynulý chod aj tých náročnejších aplikácií. Herný PC vám umožňuje zapojiť aj viac monitorov, čo znamená lepší zážitok z hier.

Ako príklad si dáme herný počítač MSI Aegus Ti3 s jedinečným dizajnom. Tento počítač patrí k tým kvalitnejším, a teda aj drahším. Má 6-jadrový procesor s frekvenciou až 4,7 GHz, operačnú pamäť 16 GB a obrovský 1 TB pevný disk. Nechýba mu SSD disk s kapacitou 512 GB a 8 GB grafická karta.

Druhým príkladom bude Lenovo IC Legion Y 520. Cenovo je dostupnejší ako MSI Aegus. Má 4-jadrový procesor s frekvenciou až 3,5 GHz, operačnú pamäť 8 GB a 1 TB pevný disk. Grafická karta má veľkosť 4 GB a takisto má podporu virtuálnej reality.

Herných počítačov je kvantum a nie je ľahké sa v nich vyznať. Ak si nie ste istí svojím výberom, nechajte si poradiť od odborníkov.

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!