Buďte v lete fit

Vďaka tomu, že v lete máme najdlhšie dni v roku, máme aj citeľne viac času na aktivity po práci. V zime je to horšie, nakoľko je rýchlo tma a už máte po odrobenej smene pocit, že je čas ísť domov. Využívajte každú voľnú chvíľu na budovaní samého seba, aby ste boli čo najviac fit. Počasie vám v tom pomôže.

Zabudnite na trénovanie v posilňovni, toho budete mať dostatok v zime. Staňte sa fit vonku na čerstvom vzduchu.

Hory sú lákavé

Počas pekných víkendov jednoducho musíte vyraziť na turistiku, o tom niet pochýb. Stúpanie do kopca v tempe vám nielenže spáli neuveriteľné množstvo kalórií, ale navyše posilní nohy a chrbát. Pri rýchlej chôdzi so stúpaním zapájate celé telo, ktoré na druhý deň budete nepochybne cítiť. Na Slovensku máme šťastie v tom, že si môžete každý víkend vybrať inú turistiku a postupne môžete zvyšovať aj jej náročnosť, prípadne pracovať s intenzitou vášho tempa.

Využívajte beh spojený s cvičením za pomoci dostupných pomôcok. Napríklad sa po každom kilometri zastavte pri lavičke a urobte si výskoky či kliky s rukami na lavičke. Pre vyšší level vyložte nohy na lavičku, ruky na zem.

Rodina spolu

Máte záhradu? Skvelé, vytiahnite švihadlo a dajte si s rodinou preteky, kto vydrží dlhšie skákať. Párkrát túto súťaž zopakujte, nech posilníte svoje lýtka. Angličáky? Tie sa dajú robiť kdekoľvek! Zoberte do rúk závažie a drepujte s výskokom. Zaveste sa o strom a robte zhyby. Leto vám dáva toľko možností na to, aby ste sa dostali do formy a boli fit, tak to využite.

A nezabudnite, že ešte niekde v pivnici máte odložený bicykel, ktorý je ešte stále funkčný a môže vás doviezť aj do práce. Zapojte do svojej letnej športovej misie celú rodinu, vyberte sa na viacdenný cyklovýlet. Skvelá trasa je v Rakúsku okolo dediny Zell am See, ktorú zvládnu všetci.

Doplňte tieto aktivity pravidelným grilovaním mäsa a zeleniny a uvidíte, ako sa vám zmení životný štýl k lepšiemu.

Foto: pixabay.com

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!