Štýl

Buďte úspešným rybárom

Rybárčenie je veľmi obľúbené u veľkého množstva mužov. Niektorí ho milujú preto, že majú radi dobre pripravené sladkovodné ryby. Iní zase milujú ten pocit pokoja, keď čakajú na záber. Samozrejme sa tu nájdu aj takí, ktorí chodia na ryby za oddychom a kamarátmi, kde si s nimi môže pokecať pri pivku a podobne. Existuje však aj skupina rybárov, ktorí chytajú kvôli zážitku. Takí často cestujú po celom svete, aby mohli chytať aj exotické druhy rýb.

Ryby vo vode

Na Slovensku je viac typov rybárov. Tí, čo sa špecializujú na jeden druh rýb alebo takí, čo chytajú v podstate čokoľvek. Pre najlepšie výsledky je však dobré sa zamerať vždy na jeden typ chytania rýb a zabezpečiť si naň to najlepšie vybavenie. Či už sa teda rozhodnete pre kaprárinu, muškárenie či lov na prívlač, vždy dbajte na profesionálne vybavenie.

Najbežnejším rybolovom u nás je kaprárina, keďže kaprovitých rýb je u nás asi aj najviac. A čo je pre takýto lov dôležité? Samozrejme, že kvalitná rybárska udica je základ. Ak však chcete mať úspech zídu sa vám iste i kvalitné navijaky Shimano, vďaka ktorým sa vám  budú ryby z vody ťahať oveľa jednoduchšie.

Na to, aby ste však záber stihli potrebujete aj signalizátory záberu, ktoré vás upozornia na každý záber aj v prípade, že na rybách zaspíte, prípadne sa zarozprávate s kamarátom. Takto vám teda neunikne žiadny záber a váš lov bude úspešnejší.

Ak však budete mať to najlepšie technické vybavenie, ale vaše návnady nebudú pre ryby lákavé, tak neulovíte vôbec nič. Sú rybári, ktorí  si svoje návnady vyrábajú sami pomocou vonných esencií, tekutých prísad a podobne. Ak však nemáte na takéto „hry“ čas, tak stavte na kvalitné značky rybárskych návnad – napríklad Boilies, ktoré sa vyrábajú v rôznych arómach. Zostáva už len na vás zistiť, ktorá príchuť bude rybám vo vašom revíre chutiť.

Keď už budete poriadne vyzbrojení na lov rýb, tak si nezabudnite vybaviť rybársky lístok a môžete sa vybrať na skvelý výlet na ktorom si oddýchnete a iste sa dočkáte i parádneho úlovku.

Foto: pixmac.sk, Kazuhito Hokamura – flickr