Ako ste na tom so psychikou?

Sila sociálnych médií je skvelá a zároveň i odstrašujúca v tom, aký dopad na ľudí môže mať. O dosahu novodobých médií nemusíme ani hovoriť. Pozitívnou stránkou je, že sa začalo hovoriť o psychickom zdraví a jeho dôležitosti. Zdravie fyzické a psychické by sa nemalo dávať na prvé a druhé miesto. Obe sú dôležité a človek s problémami v jednej sfére nemôže bezproblémovo fungovať v reálnom živote. Ako je na tom naše psychické zdravie?

Kritický pohľad na seba

Bez rozmýšľania si určite poviete, že je všetko v úplnom poriadku a po psychickej stránke sa cítite bez problémov. Skúste sa však zamyslieť nad tým, akú máte často náladu a či sa vám náhle mení. Máte ťažkosti komunikácie s vašimi blízkymi a ste výbušní? Zamyslite sa aj nad množstvom stredu, ktorý zažívate v práci. Je úplne v poriadku, ak niekedy nie ste v najlepšej forme. No pokiaľ si to neuvedomíte a neriešite svoj psychický stav, potom je niekde chyba a môžete na ňu doplatiť.

Pomoc je potrebná

Najbližší ľudia vo vašom okolí vnímajú to, ako sa správate a vplýva to na nich. Nie je vôbec „nechlapské“ hovoriť o problémoch. Váš vnútorný svet je viditeľný zvonku pri pohľade na vaše správanie. Ak máte niečo, čo vás vo vnútri zožiera a trápi, poproste vám blízku osobu o pomoc. Niekedy stačí len vyrozprávať sa, aj muži to koľkokrát potrebujú. Ak máte pocit, že by ste sa pred osobou z vášho okolia hanbili a nie úplne otvorili, vyhľadajte psychológa.

Terapie u psychológa neberte ako liečbu psychickej poruchy. Niekto pre vás cudzí s úplne iným, triezvym a objektívnym pohľadom na svet a s adekvátnym vzdelaním a praxou v obore, vám bude vedieť poradiť, ako sa dostať do psychickej pohody a v tomto stave sa aj udržať. Psychické zdravie ovplyvňuje celé vaše fungovanie, musíte si ho dať do správneho bodu.

Foto: pixabay.com

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!