Ako a čím sa poistiť na výlet do hôr

Aj keď sa neustále snažíme byť dokonalejšími a jedinečnými tvormi na tejto planéte, príroda nám jednoducho svoju nadradenosť a silu vždy ukáže. Niekedy dosť ráznym spôsobom a s následkami, ale na to si, ako jej súčasť musíme žiaľ zvyknúť. Navyše si za to do značnej miery môžeme aj sami, takže by sme nemali byť ani veľmi prekvapení, keď nám ukáže svoju možno odvrátenú tvár.

Aj napriek týmto faktom sa viacerí z nás snažíme s prírodou splynúť a byť jej dokonalou súčasťou. Okrem bývania v jej blízkosti organizujeme do takéhoto prostredia aj množstvo výletov. Nakoľko sú to ale viac špecifický terén a ojedinelé, vždy iné podmienky, mala by byť cesta do prírody vykonávaná s dobrou predprípravou. A možno vám v tom pomôže aj univerzálne poistenie na hory.

Pozor na obuv

Ak sme hovorili o špecifickom teréne, v horskom prostredí je ho viac než dosť a na každom jednom kroku vás bude sprevádzať. Preto je základom dobrá obuv. Aby bola noha chránená a izolovaná od nepriaznivých podmienok, ako môže byť vlhkosť, dážď a naopak veľké teplo alebo chlad. V tomto prípade sa oplatí vsadiť aj na vyššie ceny, v ktorých je odzrkadlená aj lepšia kvalita.

Oblečenie a doplnky

Do prírody asi chodíte za jej krásou. Nakoľko je to vo viacrozmernom rozlíšení a obdivovaní krásnych končiarov v ďalekom horizonte, nezabudnite si dobrý ďalekohľad. Klasika alebo novinka z dielne svetových značiek, hlavné je, že pomôže.

Optika tohto druhu je v tomto prostredí viac než dôležitá a samozrejmou výbavou. Tak na ňu nezabudnite, pretože v niektorých prípadoch vám tento univerzálny turistický ďalekohľad dokáže zachrániť aj život.

Mobil

O nutnosti tohto zariadenia v prírode sa často diskutuje, ale je potrebný aj ten! Bezpečnosť je dôležitá a nikdy neviete, aký terén a počasie vám môžu tento výlet v horách pokaziť. Ak máte po ruke mobil, dokážete si pomoc privolať oveľa ľahšie.

Tiež je výhodou aj GPS signál a mapy, ktoré sú v Androidových systémoch mobilov už nainštalovanou samozrejmosťou a môžu vám ukázať ten správny smer a aktuálnu polohu, v ktorej sa nachádzate. Vybavte sa týmito vecami pri najbližšom výlete do hôr a uvidíte, že ako poistka je to to najideálnejšie riešenie.

Foto: pixabay.com

V redakcii odporúčame:

Tipsport je stávka na istotu! Získajte vstupný bonus až 4 000 € a sledujte TV prenosy zadarmo!